Hírek
2022. Július 24. 10:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
A nappali melegrekord is megdőlt
A nappali melegrekord is megdőlt szombaton - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán.
Azt írták: mostanáig a július 23-ai melegrekord 39 Celsius-fok volt, melyet 2015-ben két állomáson - Békéssámson és Felcsút - is rögzítettek. Ez most 2,5 fokkal megdőlt, ugyanis Kiskunfélegyházán és Hódmezővásárhelyen is 41,5 fokig melegedett a levegő.
Az abszolút melegrekord viszont nem dőlt meg. Így továbbra is a 2007. július 20-án, Kiskunhalason mért 41,9 fok a meteorológiai szolgálat méréseinek kezdete óta regisztrált legmagasabb hőmérséklet.
"Eközben a nem túl markáns hidegfronthoz kapcsolódóan az északnyugati, északi tájakon záporok, zivatarok haladnak kelet felé" - írta bejegyzésében a meteorológiai szolgálat.
Az országos tisztifőorvos szerdától eredetileg szombat éjfélig rendelte el a legmagasabb fokozatot, a harmadfokú hőségriasztást, de ezt később kedd éjfélig meghosszabbította.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
