Hírek
2012. Május 26. 07:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Leginkább sms-re használjuk a mobiltelefonokat
Magyarországon mobil készülékükkel legtöbben SMS-t küldenek, fényképeznek vagy hangpostafiókban hagynak üzenetet.
Arányuk sorrendben a mobil tulajdonosok 72, 58 és 52 százaléka. Többek között ezt állapítja meg a Nielsen fogyasztói információkat és ismereteket szolgáltató vállalat februári felmérése.
Zenét tölt le vagy hallgat mobiljával a megkérdezettek 19 százaléka. Játszik vagy globális helymeghatározó rendszerként használja 18-18 százalék. Közösségi hálózathoz fér hozzá mobiljával 16 százalék. További 15 százalék szörföl az Interneten.
A megkérdezett huszonegyféle használati lehetőség közül a többit 10 százaléknál kevesebben említették. Közülük legtöbben a mobil bankolást nevezték meg – 7 százalék. Arra a kérdésre, hogy az általa használt funkciók közül számára melyik a legfontosabb, a válaszadók 52 százalék mondta a hangpostát, 24 az SMS-t, majd a fényképezést 6 százalék.
A kutatók feltették azt a kérdést is, hogy ki, hol használja mobiltelefonját naponta többször. Munkahelyen vagy iskolában (23 százalék), várakozás közben (14), családdal vagy barátokkal való együttlét idején (9). További sorrend: ágyban, vásárláskor vagy gyalog útközben valahová, tévénézés közben, fürdőszobában, munkahelyi megbeszélés vagy tanítási órán.
Milyen termékekkel vagy szolgáltatásokkal kapcsolatban tájékozódna inkább mobil telefonon keresztül, mint PC, laptop vagy táblagép révén? A megkérdezettek 70 százaléka nem részesítené előnyben a mobil telefont.
A többi lehetőség mindegyikénél 10 százalék alatt marad a magyar válaszadók aránya. Legtöbben pénzügyi termékeket vagy bankolást, illetve telekommunikációt említettek, 8-8 százalék. További sorrend: szórakozás, étterem, élelmiszer és ital, utazás/pihenés. A vizsgált huszonnyolc európai országban az SMS-eket küldők és a fényképezők aránya ugyanúgy 72 és 58 százalék, mint Magyarországon. Eltér viszont a hangpostafiók használóinak mutatója. A magyarországi 52 százalékkal szemben ugyanis földrészünk válaszadóinak átlag 67 százaléka szokott mobiljával fényképezni.
Figyelemre méltóan különbözik a naponta többszöri telefonhasználat helyénél a magyar és az európai átlagos mutató. Utóbbi ugyanis általában magasabb. Munkahely vagy iskola esetében a magyarországi 23 százalékkal szemben földrészünk átlaga 30 százalék. Várakozás közben 14-24 százalék. Családdal, barátokkal való együttlét közben 7-13 százalék. Tévénézés közben 7-18 százalék.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
